logo banner

   
   
SOSYAL MEDYA ERİŞİM
Facebook icon Google Plus icon Instagram icon Youtube icon Twitter icon Skype icon Linkedin icon Whatsapp

BASINDA PROF. DR. ÇAĞLAR ÇUHADAROĞLU

ÇÇ

Şehir yaşamı astım yapıyor...

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu uyardı. Ülkemizde yaygın bir hastalık olan astımın oluşum ve ilerlemesinin temel nedenlerinden biri de hava kirliliğidir. İşte astım hakkında bilinmesi gerekenler.

astim 1 16 9 1522272309

Zatürrenin 3 önemli belirtisi...

Vücut direncinin düşmesiyle sonbahar ve kış aylarında görülme sıklığı artan zatürre, 3 önemli belirti ile kendisini gösteriyor. Uzmanlar kapalı mekanlarda kolayca bulaşan zatürrenin tedavi edilmediğinde ölümcül olabileceğini ve dünyada her yıl 4.5 milyon kişinin hayatını kaybetmesine neden olduğunu söylüyor.

174195545

Gün içinde kısa bir uyku sağlığı, üretkenliği nasıl etkiler?

Uykuyu yeterince alamamak, herkes için bir problem ancak Japonya'da bu, kronik bir sorun. İşyerinde verimliliği artırmak isteyen Japon firmalar, çareyi uyku odaları inşa etmekte buldu. Yapılan bir araştırmaya göre uykusuzluğun ülkeye maliyeti yılda 138 milyar dolar yani yaklaşık 750 milyar lira oluyor. Göğüs Hastalıkları ve Uyku Bozuklukları Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, NTV canlı yayınında Melda Yücel Kocaalp'in konuya ilişkin sorularını yanıtladı.

koaoa

Öksürük şuruplarının faydası var mı?

Araştırma sonuçlarını değerlendiren Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, “Araştırmayı okudum, 19 tane şuruptan 15’i birbirine benzer olan ve temel amacı öksürüğü kesmek olan ilaçlar. Öksürüğün nedenini iyi anlamak gerekir, aksi halde öksürük şuruplarının tümü ‘tü kakadır, kullanılmaması gerekir’ demek biraz ağır bir ifade olur” diye konuştu.

5876116fcbbf3421586bd2c0

 

Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu

Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, (d. 1969Sivas), Türk Göğüs Hastalıkları ve Uyku Bozuklukları uzmanı. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

caglarcuhadaroglu.com